Napíšte nám o svojej Noci kostolov

Napíšte nám o svojich zážitkoch z Noci kostolov. Radi uverejníme Vaše postrehy a pripomienky. Otázky, na které čakáte odpoveď, píšte prosím priamo koordinátorom. Informáce o prihlásení kostola nájdete tu.

Text (max. 1000 znakov):
Vaše meno:
Odkiaľ jste se o Noci kostolov dozvedeli:
Plagáty, upútavky
Tlač
Rozhlas/TV
Internet
Od priateľov

Napísali ste nám:

Zdeno - 2016-06-08 13:45:42

Pekný a príjemný deň prajem
Som Trnavčan a po minulé roky som sa chystal túto akciu využiť k tomu, aby som sa dostal na miesta, ktoré sú mne obyčajnému neveriacemu smrteľníkovi neprístupné.
V každom prípade sa hanbím povedať, že som z malého Ríma, lebo to čo Trnavská cirkev pripravila pre širokú nedočkavú verejnosť, je poľutovania hodné...
Zrejme, citujem z Vašej stránky: „Cieľom podujatia je, aby si každý, kto vstúpi do otvoreného chrámu, odniesol pozitívnu skúsenosť s kresťanstvom a v priestore chrámu zažil netradičnú ponuku.“ už asi v Trnave neplatí...
V každom prípade sú našťastie neďaleké mestá (Nitra), ktoré ponúkajú tak bohatý program, že neviem či sa dá vôbec stihnúť. A poprosím, nehovorte mi, že sa to nedá, skôr sa opýtajte v Nitre ako to vedia?
Odpoveď bude veľmi jednoduchá, lebo sme chceli! Otázka znie: prečo to za čias trnavského arcibiskupa pána Bezáka v Trnave šlo, no lebo chcel!

Dr. Ľudmila Holeková - 2016-05-30 13:54:25

Evanjelický cirkevný zbor v Bratislave Prievoze všetkých pozýva aj tento rok na Noc kostolov dňa 10.6.2016 od 18. hod. do svojho chrámu na Radničnom námestí č.6. V tomto roku chceme spestriť programom vystúpením detského spevokolu SERAFIN,pochválime sa, že náš chrám Boží bol zaradený do zoznamu národných kultúrnych pamiatok, aktivitami žien k blížiacemu sa 500. výročiu reformácie, Výstavkou starých cirkevných spevníkov (360. výročie vydania prvého Tranoscia). Samozrejme sprístupníme vežu a všetky naše priestory s výkladom. Pozývame aj na aktivity pre deti a mládež.

Martina - 2016-04-22 15:20:26

Dobrý deň. Ja som navštívila Noc kostolov v roku 2010 v Trnave. V Trnave bola vysoká návštevnosť, pred každým kostolom čakali ľudia v dlhých radách, boli naplánované prehliadky kostolov, s odbornými výkladmi, bolo možné nahliadnuť do podzemných krýpt, alebo do veží kostolov,.... Bohužial,po odvolaní biskupa Bezáka, sa ďalšieho roku nezúčastnil ani jeden kostol, co mi bolo veľmi ľúto.

Dúfam, že sa Noc kostolov raz vráťi do Trnavy.

Monika - 2015-06-03 22:35:23

5. rocnik Noci Kostolov bol pre mna inspirujuci. Stale sa mam co ucit mielen od katolikov evanjelikov ale aj od greckokatolikov ci reholnikov. Velmi inspirujuca a zasahujuca bola vecerna modlitba u greckokatolikov a vyklad ikony otca Cizmara. Tiez nadherne osvetlena a do ticha ponorena kaplnka na Thurzove kde zalmy do tmy prenikali. Zvony na vezi kostola P. Marie v Gelnici boli dotykom nehy. Vdaka patri organizatorom aj tento rok v Gelnici. Fraternita Jeruzalem, krestania 3 cirkvi mesta i Spolocenstvu sv. Jakuba a Jakubskej cesty. Nech sa dobre dielo rozsiruje a ludske srdcia zapaluje.

Vladimír Heriban, člen Farskej rady - 2015-05-31 23:33:35

Aj chrám sv. Márie Magdalény s priľahlým Pastoračným centrom zasväteným tej istej svätici v Bratislave - Rusovciach sa po roku opäť - tentokrát ako jediný rímskokatolícky v Bratislave - otvoril pri príležitosti už tradičnej Noci kostolov. Navštívilo nás nielen mnoho farníkov, ale aj Bratislavčanov z iných mestských častí a dokonca boli aj takí, ktorí do nášho mesta a mestskej časti docestovali z iných slovenských regiónov.
Zvonenie kostolných zvonov o 17:50 hod. pozvalo všetkých, ktorí mali záujem prísť medzi nás a spoznať nás a naše priestory či už z duchovného, historického alebo architektonického hľadiska. Samotný program potom začal prehliadkou kostola, na ktorú mali návštevníci k dispozícii materiály s odborným popisom cenných umeleckých artefaktov, ktoré utvárajú priestory kostola. Pre záujemcov bola sprístupnená aj kostolná veža, krypta a malé farské múzeum s devocionáliami z farského depozitu. Atmo

Martin - 2015-05-30 21:13:17

Mnohí tu kritizujú prístup k Noci kostolov na Slovensku. Ale to nie je len o kňazoch. Je to vysvedčenie aj farských rád, množstva animátorov a všetkých veriacich. Mnohí kňazi aj chcú zorganizovať toto podujatie, ale nie je s kým.
A všetci kritizujúci by mohli ponúknuť svoju angažovanosť a priložiť ruku k dielu. Zmena by prišla ja na Slovensku. Lenže jednoduchšie je prísť niekde "na hotové", ako byť rozbehovým motorom.

Monika Adamcová - 2015-05-29 21:26:21

Je to hanba, len tak málo kostolov a SNV nič ???

Tibor Rk - 2015-05-27 22:33:00

Ach jaj.
Jedna z malo foriem,ktora moze pritiahnut i neveriacich.A nase biskupstva to maju v paži.Aj v tom vidim vzdalovanie sa Cirkvi od bezneho cloveka z ulice.
Som prechodne v Senici a ako Katolik nemam inu sancu ,ako ist pozret do ECAV zboru ,lebo tento vecer kostolov ziadna farnost v Senici,ani Šastin nekona.
Skoda...

Andrea - 2015-05-25 17:54:20

Dobrý deň,
páči sa mi, že sa organizujú aj takéto akcie ako je Noc kostolov. Žiaľ je to veľmi smutné, že z roka na rok je do tejto akcie zapojených čoraz menej farností a kostolov. Podľa mňa je to priblíženie sa cirkvi k ľuďom. Prečo musí všetko pekné čo má tradíciu a hlboké korene na slovensku s nadšením začať a v tichosti postupne ustúpiť do zabudnut

Igor Paško - 2015-05-25 00:40:14

Už asi 5 rokov chodievam (keďže som z BA) pravidelne na Noc kostolov do Viedne. Odporúčam každému, kto to nemá až tak ďaleko, to je zážitok... Koncerty, prednášky, sprievodcovstvo, otvorenie veží, krýpt, múzeá v kostoloch, videl som zblízka fresky v kupole Karlskirche, vyšliapal som na najvyššiu kostolnú vežu vo Viedni, všetko je prístupné, na mnohých miestach sa ponúka víno, pagáče, čokoláda, chlieb so slaninou... Kostolov vo Viedni je asi 200. A teraz to porovnajte s tým, čo ponúka Bratislava...Trnava. Česť výnimkám. Ale je to také...slovenské...skôr zlo-venské. Nevieme to robiť, prilákať, odovzdať, ukázať, pritom tu je sused, ktorý fascinuje iks rokov a nie a nie sa priučiť. Česi sú oveľa ďalej a Rakúšania ich poznajú. O nás nevedia, my neexistujeme. Ani link na ich stránkach na tie naše nie je. Chcel som tohto roku zostať "doma" a pozrieť to naše. Ale: žiadne sa neukazuje, takže dovidenia, zbohom...nemám záujem

Mariana Bučková - 2015-05-24 01:05:38

Bože môj prečo sa tak málo kostolov na Slovensku zapája...

Zdenka Molčányová - 2015-05-23 20:57:52

Dobrý deň, ďakujem za predchádzajúce Noci kostolov. Mám sesternicu v Trnave, s ktorou som sa zblížila práve vďaka Noci kostolov. Máme na to spoločné tie najkrajšie zážitky, koláče u sestričiek Tulipán, duchovné slovká, prehliadky kostolov, aj toho evanjelického a úzka spolupatričnosť s ostatnými ľuďmi, fakt dobrej vôle.
Dnes som sa vrátila z Grazu a tam sa všetky kostoly pripravujú na ich Lange Nachte 2015, všade na kostoloch sú plagátiky a na hlavnom námestí reklamné pútače.
S pozdravom Molčányová

Pavel Durko - 2015-05-12 13:02:37

V Trnave Vám držíme palce.

Mária, Prešov - 2014-05-24 20:44:22

Vďaka za nádherne pripravenú Noc kostolov v Prešove. V tento teplý večer bolo možné vychutnať si Slovo, hudbu, históriu, hlas, svedectvá, myšlienky, zamyslenia, výšku a hĺbku, hru Svetla a tieňa i Euchristické požehnanie u Sv. Mikuláša, v modlitebni Cirkvi bratskej i v Evanjelickom chráme.
Krásna pocta aj pre o. arcibiskupa Roberta Bezáka.

Patrik zo Zvonca - 2014-05-23 22:22:03

tento rok (2014) žiadna osveta o Noci kostolov...ktorý trnavský kostol nakliknem, tak žiaden program... som SKLAMANÝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Monika Adamcová - 2014-05-23 13:19:50

Som sklamaná,že okres SNV a Levoča nemá zastúpenie v tejto krásnej a bohumilej aktivite. Určite by sme sa z deťmi potešili.

Pekný deň.

Mária - 2014-05-23 13:00:39

Farnosť Suchá nad Parnou sa, ako už tradične, ak tento rok do podujatia zapojí. Program bude na filiálke v Košolnej. :-)

Dr. Ľudmila Holeková - 2014-04-23 15:20:03

Evanjelický cirkevný zbor v Bratislave Prievoze sa chystá tohto roku už na 3. ročník " Noci kostolov ". Návštevníkov privítame 23.5.2014 o 18. hodine v prievozskom, viac ako 85 ročnom kostole, v Bratislave - Prievoze na Radničnom námestí č.1. V programe je viacjazyčná prednáška o histórii kostola a cirkevného zboru, navšteva veže, archívu kostola, hudobný a literárny program, výstavka, . Všetkých srdečne vítame. Spoje: trolejbus č. 208 - zástavka Radničné námestie, č.201 a 202 - zástavka Brodná.

Lola - 2013-05-27 07:53:51

Už druhý krát som sa zúčastnila akcii Noc v Kostole v Nitre.
Je to veľmi pekná akcia ako na poli duchovna,tak
kultúry. Počas akcii sa možno zúčastniť bohoslužieb a aj sprievodných
akcií - koncertov, prednášok a pod. Určite tí, ktorí to pre nás zabezpečili vykonali Bohu milú činnosť a od nás im patrí
veľké ďakujem. Do chrámov nazreli určite aj ľudia, ktorí viac rokov a možno aj vôbec neboli v kostle a správne slovo ich mohlo osloviť.

Štěpán, České Budějovice - 2013-05-26 23:21:27

Díky za lešní pokračování Noci kostelů na Slovensku. Nenechme se znechutit.

Soňa Košťálová, Hrádok - 2013-05-26 00:08:12

Úžasný večer, krásny program, perfektné organizovanie - vďaka pre všetkých ktorý sa na tomto projekte spolupodieľali. Samozrejme aj všetkým zúčastneným ...:0)Je vidieť, že ľudia majú záujem tvoriť, pomáhať a realizovať sa... Hovorím o všetkých vekových kategóriách od detí, cez mládež až po seniorov. Teším sa, že cez všetky možné úskalia v našej Cirkvi, ľudia na ňu nezanevreli a nosia svoju VIERU hlboko v srdci o čom hovoril a piatkový večer - NOC KOSTOLOV v Hrádku. Vďaka patrí hlavne nášmu p. farárovi Petrovi Cibirovi.

Mária S. Dubovany - 2013-05-25 17:58:11

Naša obec, farnosť prežila neopakovateľný zážitok...bola to naše premiéra, stálo to za to...bolo to úžasne, všetky vekove kategórie - tvorili sme jedno...Duch Svätý pôsobil ohromnou silou, veľmi ma to obohatilo :)

Pavol, Rusovce - 2013-05-23 21:39:07

Chcem sa týmto zároveň aj poďakovať všetkým, ktorí myšlienku noci kostolov aj naďalej držia pri živote a vyjadriť veľkú nádej, aby aj tento spôsob novej evanjelizácie účinne otváral dvere a okná "prievanu Ducha Svätého" v našej Cirkvi.

Alena, Piešťany - 2013-05-22 08:29:57

Mám pocit, že sme vďaka Noci kostolov jedna veľká zosieťovaná rodina známych neznámych, ktorým ide o jednu peknú vec. Je to skvelý pocit. :-) Tak si prajme v piatok čo najviac svetla!

Roman z Trnavy - 2012-06-07 13:50:56

Neskutočný večer, ..., prednáška a svedectvo Maroša Kuffu v Trnave na Kopánke a úžasné piesne Komajoty. Viac som nestihol. Ďakujem celému realizačnému tímu a všetkým dobrovoľníkom aj trnavskému arcibiskupovi Bezákovi za krásny duchovný zážitok.

veverka - 2012-06-07 13:24:57

V Borovciach bola úžasná atmosféra, spievali detičky, spevácke súbory z Boroviec i Trebatíc v krásnych krojoch. Prišli sa pozrieť aj pani učiteľky so žiakmi v rámci programu na MDD.Ženy pripravili veľa pohostenia. Veľký záujem bol o kryptu a výstup na vežu. Plný kostol bol o 20,OO hod na sv. omši, bývalý pán farár Jozef Vlasák kázal o Duchu Svätom ako o často neobjavenom dare. Ľudia zostali aj na dokumentárny film o bývalom borovskom farárovi - mučeníkovi Štefanovi Polákovi, zavraždenom v noci zo 7. na 8. október 1987, o jeho živote a smrti. Kostol vtedy ani nedýchal. Vďaka patrí pánu farárovi Patrikovi Katrincovi, že mal odvahu zorganizovať túto akciu aj našej malej dedine.

Anna - 2012-06-05 07:16:38

Ján 3:19  A to je ten súd, že svetlo prišlo na svet, ale ľudia viacej milovali tmu ako svetlo, lebo ich skutky boli zlé.
Ján 1:12  Ale všetkým, ktorí Ho prijali, dal právo a moc stať sa deťmi Božími, tým, ktorí veria v jeho meno;
Ján 14:6  A Ježiš mu povedal: Ja som cesta i pravda i život; nikto neprijde k Otcovi, len skrze mňa.

Matúš - 2012-06-04 16:57:39

Ďakujem organizátorom, kňazom, dobrovoľníkom a vlastne všetkým, ktorí sa na tomto podieľali. Naozaj skvelá myšlienka. V Prešove som prešiel viacero kostolov, žiaľ nedalo sa stihnúť všetko ale zážitky sú aj tak úžasné. Ešte raz ďakujem.

Anna - 2012-06-04 12:32:59Bratislavskí františkáni mali liturgiu pri sviecach - bolo to krásne, škoda, že to nebýva častejšie, veď gotika je stavaná na tento typ svetla - zmäkčujúceho kameň. Živý oheň dopĺňalo nasvietenie hlavného oblúka a vitráže Zvestovania - vznikol tak akcent na to podstatné.

http://www.postoy.sk/kvitky_svateho_frantiska

Peter Fekete - 2012-06-02 20:16:40

Pekne pozdravujem ,
dovoľte mi vyjadriť Vám veĺké ďakujem za nádherne pripravenú akciu s názvom NOC KOSTOLOV tento rok som sa na nej zúčastnil 1. krát .
Prešiel som si takmer všetky kostoly v Trnave , no kostoly kde boli otvorené i krypty som prešiel všetky a velmi ma to zaujalo.
Pevne verím, že táto akcia tu bude i o rok a že sa na nej zúčastním.
Prajem Vám všetko dobré a chcem sa opýtať, či tričká ktoré mali na sebe organizátori máte aj na predaj "bežným ľudom". Dakujem za odpoved, odpoved prosim zaslat na email - p.fekete@post.sk . Ostavam s pozdravom .

KKzRK - 2012-06-02 11:33:27

Milí organizátori, dobrovoľníci, skrátka všetci zainteresovaní do Noci kostolov! Včerajšia noc v Trnave nemala chybu, od prehliadok krýpt, výstupu do veží, dojímavých adorácií, až po hudobné koncerty v jednotlivých kostoloch, to bolo úúúžasnééé! Včera som chcela byť na viacerých miestach naraz, pretože programy boli ozaj lákavé. Aj keď som nestihla všetko, mám veľkú radosť, že som sa niečoho tak kúzelného mohla zúčastniť. Na tejto akcii je vidieť, že všetko sa dá, keď sa spoja sily viacerých ľudí pre jeden cieľ.
Verím, že to nebolo poslednýkrát a o rok sa vyžijem zase v nejakom inom meste:)
ĎAKUJEM.Všetko dobré všetkým, čo sa na akcii podieľali.

Peter - 2012-06-02 09:12:25

Nocou kostolov v Bratislave som bol mierne sklamaný hlavne z toho dôvodu,že z historických kostolov boli sprístupnené len kapucínsky a františkánsky...takže do budúceho roku mám pre organizátorov akcie dva tipy na vylepšenie...sprístupniť viac historických kostolov (minimálne dóm sv.Martina by mal byť samozrejmosťou)..a druhá vec...prispôsobiť priebeh akcie trošku aj pre nás,ktorí sme prišli "len" obdivovať umelecké a architektonické pamiatky v netradičnej nočnej atmosfére a duchovný podtón celej akcie nám veľa nehovorí...takže by sme uvítali v budúcom roku viac času na prehliadky kostolov,nie len striktne obmedzený čas cca 1 hodinu,ako tomu bolo tento rok.Toľko z mojich dojmov...budem sa tešiť na budúcoročnú Noc kostolov a dúfam,že bude podstatne lepšia než tohtoročná :-)

Krescanko, Košice - 2012-06-02 08:26:43

Dóm sv. Alžbety, chrám Jezuitov atď. v Košiciach neboli vôbec sprístupnené. Veľa sklamaných ľudí dobrej vôle ( p.Mons. Bezák ) ostalo stáť pred katedrálou s kývnutím ruky a poznámkou...Maďarský turisti, (podľa vlajočky na ruksaku) platili za vyhliadku na vežu - aké by to bolo,keby im povedali milú správu,že dnes sa neplatí!? Toto všetko je dnes SLOVENSKO. Dali ste p.Mráz najavo,ako moderným spôsobom
cirkev víta ľudí dobrej vôle. Ďakujeme.
P.S. moje meno Vám možno čosi napovie.

Old. - 2012-05-31 14:15:27

Martinčania nedodali podklady, alebo sa tam nič nerobí ?!?

o.i. okres Martin chýba aj na stránke:
http://www.nockostolov.sk/index.php?pg=kostely&RokNK=2012

teda asi nič neposlali ... ;-(((

Zuzana - 2012-05-30 21:46:48

som sklamaná, v trenčíne ani jeden kostol! a to som sa chystala do troch :C
zuzana - Trenčín

Zuzana Grajcárová - 2012-05-18 18:22:36

Teším sa a oceňujem erudíciu tých, ktorí pochopili zmysel tejto aktivity a prispeli k tomu, že sa Noc kostolov 2012 rozšírila po celom Slovensku! Veľmi sa hanbím za tých predstaviteľov, ktorí podujatie vo svojich diecézach z rôznych dôvodov doteraz nepodporili, čím dávajú najavo, že nemajú záujem využiť príležitosť a osloviť nenútenou formou súčasného (hľadajúceho) človeka a ponúknuť mu priestor na poznanie a rozjímanie o kultúrno-spoločenských, historických a duchovných hodnotách... Keďže diecéza, v ktorej žijem, tento projekt nepodporuje, mám možnosť si zvoliť podľa ponuky a pripravovaného programu ktorékoľvek iné miesto.. Už teraz viem, že neoľutujem...

Mária Pristášová - 2012-05-17 12:03:23

Je to výborná myšlienka.Je smutné, že v KE sa zapája tak málo kostolov.Pane požehnávaj všetkých organizátorov, účinkujúcich i návštevníkov tohoto vzácneho podujatia.

Lubo - 2012-03-31 16:49:03

V Gelnici bola v kostole velmi pekná prezentácia Noci kostolov. Večerný program zalmov, spevov, zapálenie dvorce a textov Benedikta XVI., Jana Pavla, Matky Terezy, brata Rogera, sv Faustiny a Pavla Straussa bolo pekné ak v tom, ze čítali katolíci a evanjelici. Ekumenicka modlitba zalmov bola prínosom aj v tom, zr okrem Ekumenickeho tyzdna nebola žiadna takáto akcia. Skvelé bolo aj zvonenie zvonov a o polnoci púť do kaplnky sv. Kriza so sviečkami za zmierenie kresťanov medzi sebou. Hebrejska modlitba Otce náš na záver bola vrcholom podujatia. Som rad ze sa toto konečne dostalo aj na Slovensko. Na podobne akcie sme chodili do Viedne ci Brna pár rokov dozadu. Pre mnohých aj hľadajúcich je to akcia kde sa mozu o Bohu dozvediet viac, pre niekoho to je návrat do Cirkvi. Môžeme byť mostom aj pre tych, co este Božiu lasku nezakusili.

František - 2012-03-31 01:12:36

O Noci kostolov som sa dozvedel náhodou pri návšteve Brna a tak som neodolal navštíviť niekoľko z nich. Chóry, veže so zvonmi, informácie o histórii... otvárali pohľad na chrámy z druhej strany. To som ešte nevedel, že akcia beží aj na Slovensku. Dúfam, že čoskoro bude aj v našej farnosti.

miroslava krivosikova - 2011-11-10 23:23:34

Trnavske kostoly su najkrsjsi skvost na svete,maticka Trnavska je ta najlepsia na svete.Vona trnavskych kostolov,mentalita ludi ,skutocni knazi katolickej viery,nadherne Vianoce ake vedia odbavit len slovenski katolici, ktore v zahhranici si len snivaju a ani nevedia co to je Vianoce po katolicky!ako hrozne vdacim mojej babicke Ursule z B. ktora ma naucili milovat maticku trnavsku!!!zijem uz stvrt storocia v Taliansku avsak Taliansko skutocne je v Trnave,v nasej slovenskej viere ,lebo mame uplne iny pristup-
atteggiamento-.Ako Vas strasne lubim slovaci a maticku trnavsku!

Dan - 2011-05-30 11:42:55

Aj keď ja toho do kostola moc nenachodím,zaujímam sa o históriu Trnavy, na toto podujatie som sa tešil.
Vďaka za sprístupnenie, inak zavretých častí kostolov. Ani zďaleka som nestihol všetko, čo som plánoval,teším sa na budúci ročník.
P.S. Skúste zvážiť sprístupnenie niektorých atraktívnych priestorov cez turistickú sezónu. (veže,krypty, karner, kaplnky na Arc.úrade). Kaplnka sv.Kríža my ozaj vyrazila dych, cítil som sa ako v Ríme, je škoda že takýto skvost nie je možné ukázať aj turistom, Trnava skrýva(doslova) strašne veľa pekného....
P.S.2 Skúste aktualizovať stránku o rekonštrukcií Stephanea, tam je tiež prekrásna kaplnka, čo som videl aspoň z fotiek...
P.S.3 Páči sa mi aj novootvorená galéria

Ešte raz dík za skvelú akciu.

abc - 2011-05-29 19:36:58

krajne na vyybornu.

abc - 2011-05-29 19:32:56

vyborne

Marta - 2011-05-29 14:15:12

Pochválený buď Ježiš Kristus
Noc kostolov bola nádherná.....fantastická ...neuveriteľná. Škoda, že rýchlo ubehla.
V jednom nemenovanom časopise je sútaž. Výhercovia tej súťaže dostanú nákupné vozíky a všetko, čo stihnú do toho košíka vložiť za 3 min. si odvezú bez povinnosti platiť. A tak výhercovia pobehujú od regála k regálu, snažia sa zobrať čo je najhodnotnejšie a čo majú najradšej..... Prepáčte za prirovnanie, ale v Noci kostolov som sa tak trochu cítila ako ten výherca. Len na "nákup" som nemala 3min., ale 6 hodín. "Spreivodca Noci kostolov" bola super pomôcka. "Nakúpila" som výborne. Určite mi bolo za niektorými akciami ľúto, lebo som ich nestihla, ale s " nákupom" som bola veľmi, veľmi spokojná. Teším sa na budúci rok. Je to výborná myšlienka.

Roman Stefkovic - 2011-05-28 14:41:15

Vynikajuca akcia kde si mohol kazdy najst nieco. Skoda ze sa clovek nemohol rozdvojit, pripadne roztrojit aby mohol byt vsade kde chce byt. Osobne vyzdvihujem prednasku Maxa Kasparu. Velmi povzbudiva. Verim ze akcia bude mat pokracovanie.

Danica Topercerová - 2011-05-28 14:35:11

NOC KOSTOLOV - úžasná idea, po putovaní večernou Trnavou, som sa stretla s množstvom priateľov a známych, s ktorými som sa celé mesiace nevidela a táto úžasná akcia týmto prilákala ľudí pozrieť sa na kostoly aj v inej dimenzii, nielen ako stretnutia pri sv. omšiach. Práve táto akcia spojila i ľudí rôznych vierovyznaní i bez vierovyznania. V tomto vidím to úžasné ako spájať ľudí, ukázať im aj inú formu priblíženia človeka k Bohu, v tomto vidím veľké rezervy. Aj týmto podujatím ponúkame alternatívu pre neformálne stretnutia. Ďakujem predstaviteľom Trnavskej arcidiecézy, že dali svoje požehnanie takejto úžasnej akcii - NOC KOSTOLOV.

rodina Toporová Senec - 2011-05-28 13:21:33

Zažili sme skutočnú rodinnú atmosféru pri návšteve Kostola sv.Jakuba v Trnave- u Menších bratov františkánov počas Noci kostolov.Prekvapil nás veľký počet návštevníkov,detí,ale aj samotných bratov v akcii..maximálne sa venovali "hosťom",boli pohotoví ,ústretoví,láskaví.Oceňujeme pestrý program vybraný pre každú vekovú skupinu.Veľkým povzbudením bolo aj osobné stretnutie otca arcibiskupa Bezáka prítomného na programe.Akcia predčila všetky naše očakávania a koncert Františkánskej schóly z Bratislavy bol prekrásnou bodkou ,silným umeleckým zážitkom i apoštolátom zároveň.Všetkým vám,ktorí ste nešetrili svojou námahou vyprosujeme požehnanie v službe a radostné chvíle pri ďalšej potrebnej evanjelizácií.

Vantová - 2011-05-28 08:58:23

O Noci kostolov som dozvedela v médiach a podrobnosti som si pozrela na internete. Bola som na Noci kostolov a vydržala som až do záveru. Mám 50 rokov a nevedela som si predstaviť, že by sa v kostole mohla zrealizovať taká úžasná akcia. Všetkým, ktorí sa akokoľvek zapojili do organizovania tohto projektu patrí veľká vďaka. Dokázali, že ľudia, ktorí prišli do kostolov z akéhokoľvek dôvodu sa usmievali. Navštívila som v Trnave 5 kostolov. Ďakujem za krásny zážitok a dobrý pocit. Páčilo sa mi všetko. ĎAKUJEM.

M z Hurbanova - 2011-05-28 08:36:31

Chcem sa poďakovať za nápad i realizáciu Noci kostolov. Do kostola chodievam, ale táto noc bola netradičná a tešilo ma vidieť tu "každého", najmä deti, ktoré spoznali ten ich kostolík v úplne inom svetle. Najkrajší zážitok pre mňa však bola záverečná adorácia pri svetle sviečok a požehnanie, dcérka už unavená z toľkých zážitkov zaspala, ja som ďakovala Pánu Bohu, že sme v jeho blízkosti i takto mohli stráviť chvíle pokoja a radosti. Verím, že Noc kostolov sa stane tradíciou aj vďaka stovkám ľudí, ktorí obetovali vlastný čas a pripravili hodnotné stretnutie!

Helena - 2011-05-27 22:56:52

Ďakujeme všetkým organizátorom noci kostolov v Hlohovci a Dvorníkoch. Boli sme veľmi milo prekvapení, program pre deti i dospelých mal v Hlohovci vysokú úroveň, atmosféra bola super. Na svoje si prišli dospelí i deti. Pán Boh odmeň všetkých účinkujúcich, organizátorov. Želáme veľa oduševnenia a síl do ďalších akcii a tešíme sa na ne.:)
Rodina Koborová.
PS: Super postery na kostoloch, konečne je kresťan "in"

Marta - 2011-05-20 09:45:40

Milí organizátori,
na túto akciu som skutočne hrdá a rada ju budem odporúčať svojim priateľom. Nech sa vám vo všetkom darí a nech je to požehnané... :)

DANIELA - 2011-03-01 00:05:38

MOC ZDRAVIM P.TH.BISKUPA TOMASE GALISE ZILINSKEHO BISKUPA PREJI MU HODNE ZDRAVI BOZI POZEHNANI A BOZICH MILOSTI.SUBRTOVA DANIELA MEL MOC HESKE KAZANI NA TURZOVKE VELKY MU PAN BUH ZAPLET ZA JEHO KRASNOU MSI.

Admin - 2010-11-08 15:11:47

Sem môžete zapisovať vaše postrehy, dojmy, nápady a návrhy. Realizačný tím NK