Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2014

Mesto Nitra organizuje už svoj 5. ročník NociKostolov

Noc kostolov v Nitre je unikátna. Realizuje ju Mesto Nitra v spolupráci s Cirkevnou obcou a jej dobrovoľníkmi. Zaujímavé je, že Mesto Nitra uskutočnilo prvú NocKostolov ešte v roku 2010, teda rok pred oficiálnym štartom celoslovenského projektu. Toto prvenstvo Nitre už nikto nevezme.

Aj tento rok sa v Nitre a okolí uskutoční Noc kostolov v 19-tich chrámoch a kaplnkách, čo predstavuje takmer polovicu prihlásených kostolov na Slovensku. Začne sa typickými zvukmi zvonov vo všetkých chrámov v Nitre v čase od 17.50 h do 18.00 h. V túto noc máte možnosť pookriať na mysli i na duchu, výber je len na vás. Pripravené sú sväté omše, koncerty, prehliadky kostolov vrátane krypty pod farským kostolom, spevy chválových piesní, premietanie filmu a prehliadka Misijného múzea, minivýstava papierových modelov chrámov z rôznych kútov sveta a iné.

Podujatie podporili :
Mesto Nitra, NOCR, Biskupstvo Nitra, Gréckokatolícka farnosť v Nitre, ECAV, Spoločnosť Božieho Slova, Reformovaná cirkev na Slovensku, Rehoľa piaristov, Starokatolícka cirkev

Mediálni partneri :
ARRIVA, TASR, TV Central, MYnitr.noviny, mojaNitra.sk, rádioMAX, TV Nitrička


Fotogaléria 2010 z Drážovského kostolíka