Aktuality

Aktualita se týká Noci kostelů v roce 2013

Pozvanie pre všetkých ľudí dobrej vôle.

V tomto roku sa tretíkrát zúčastňujem organizovania NOCi KOSTOLOV vo farnosti Trnava – mesto. A musím priznať že to robím rád. Rád preto, lebo to beriem ako službu pre všetkých ľudí. Nie iba pre tých ktorých pravidelne stretávam na bohoslužbách v kostole, ale aj pre tých ktorých som stretol v kostole práve v predchádzajúcich ročníkoch Noci kostolov.

Sú to často obdivovatelia architektúry, umenia... Do chrámu by možno nemali odvahu vstúpiť pri bohoslužbách, vysluhovaní sviatostí... pretože by tomu možno nerozumeli, možno by si povedali: „budú na mňa pozerať a ja neviem ako sa správať pri týchto kresťanských úkonoch“. 

Ale možnosť vstúpiť práve vtedy, keď sa v chráme nekonajú čisto liturgické obrady a ešte možnosť vstúpiť aj s ostatnými - takými, ktorí tiež nevedia aký postoj zaujať pri cirkevných obradoch - to až taký problém nemusí byť.

Práve preto sa koná toto podujatie, aby sa aj tí, ktorí hľadajú, chcú spoznávať, chcú vidieť aj do zákutí kde sa počas celého roka dostať nedá, mali možnosť vidieť a zažiť.

A tak sa už po tretíkrát pridávam spolu s mojimi spolupracovníkmi k ostatným usporiadateľom nielen zo Slovenska, ale aj z Rakúska, Čiech a iných krajín zapojených do tohto projektu, aby som prežil opäť neopakovateľnú atmosféru noci v ktorej sa stretnem s ľuďmi dobrej vôle, so zvedavcami, s obdivovateľmi, ale jednoducho so všetkými ktorí si nájdu čas a svojou účasťou podporia toto podujatie.

Marcel Kubinec - farár